Mazgai

Akademinis mazgas

mazgeliux

 

 

 

Labai panašus į Audėjų mazgą. Naudojamas dviems vienodo ar skirtingo diametro virvėms surišti. Neužsiveržiantis ir lengvai atrišamas mazgas. Reikalingi kontroliniai mazgai

Tikrasis mazgas

 

tik

 

 

 

Naudojamas paprastuose darbuose dviems vienodo skersmens virvėms sujungti. Nėra labai patikimas, tačiau lengvai surišamas, nedaug praslysta.

 

Audėjų mazgas

 

aud

 

 

Naudojamas laikinai sujungti dvi vienodo ar skirtingo storio virves. Tai patikimas, neužsiveržiantis ir lengvai atrišamas mazgas. Jungiant nevienodo storio virves kilpa mezgama plonesniąja virve. Mazgas bus patikimesnis, jei abiejų virvių laisvieji galai bus vienoje mazgo pusėje ir palikti kiek ilgesni. Reikalingi kontroliniai mazgai.

 

Žvejų mazgas

 

zve

 

Naudojamas dviems vienodo diametro virvėms surišti. Tai greitai surišamas ir patikimas mazgas, tačiau sunkiai išrišamas po didelių statinių apkrovų.

 

Dvigubas priešpriešinis mazgas

dvi

 

 

Labai patikimas mazgas. Naudojamas sujungti dviems virvėms.

 

Plokščiasis mazgas

 

plo

 

 

Dar kitaip vadinamas Žozefinos mazgu. Naudojamas dviems vienodų ar skirtingų diametrų virvėms surišti. Mazgas yra labai patikimas, mažai praslysta, lengvai išrišamas po statinių krūvių. Reikalingi kontroliniai mazgai.

 

Gelbėjimo kilpa

 

gel

 

 

 

 

Dar kitaip vadinama Ąsos mazgu. Naudojama saugos diržams rišti, virvės galui tvirtinti prie medžio ir t.t. Kilpa patikima, neužsiveržianti, sunkiai praslystanti, lengvai išrišama. Reikalingas kontrolinis mazgas

 

 

Sutrumpinimo mazgas

 

sut

 

 

Naudojamas sutrumpinti virvę. Gerai laiko tik esant pastoviam tempimui. Taip sutrumpinus virvę, kilpas rekomenduojama pririšti prie jų pagrindinių virvių. Mazgas dažniausiai vartojamas, kai reikia sustiprinti nusitrynusią ar pažeistą virvės atkarpą. Taip suformuotas mazgas vienodai apkrauna visą virvę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *